Kategórie článkov

Najnovšie názory

Žiadne názory

Vyhľadávanie v blogu

Ako si vybrať platobný terminál ?

Ako si vybrať platobný terminál ?

1.KROK - NÁJOM ČI KÚPA TERMINÁLU

V prvom rade sa musíte rozhodnúť či si zvolíte nájom a budete platiť mesačne od 14,80 €(bez DPH), alebo si zvolíte kúpu terminálu a nečakajú Vás už žiadne mesačné nájmy. Ceny terminálov začínajú od 369,00 €(bez DPH). 

To či zvoliť nájom alebo kúpu zavísí od Vašich preferencií a plánov do budúcna.

Ak ste existujúca prevádzka alebo nová prevádzka, a viete že budete ponúkať služby alebo tovar dlhodobo tak určite zvoľte možnosť kúpy, pretože pri kúpe zaplatíte vstupnú cenu ale už Vás nečakajú žiadne preplatenia v podobe nájmu a podobne. Terminál budete využívať roky a on Vám bude vzorne slúžiť. 

Ak ste nová prevádzka a neviete či sa Vaša prevádzka uchytí na trhu, tak by bolo asi najrozumnejšie začať s nájmom a po roku prejsť do kúpy, pretože po roku už bude jasná budúcnosť Vašej prevádzky, čiže to či pokračujete alebo nie. V tomto prípade preplatíte sumár ročných poplatkov ktoré ste zaplatili v mesačných nájmoch, ale pozor nie všetky, pretože spoločnosť, ktorá prenajíma terminály ich po roku predáva s 20% zľavou, takže preplatenie nebude až také vysoké.

Vzorový príklad : zoberieme si najžiadanejší stacionárny terminál ICT 220 (TCP/IP)

Predajná cena: 369,-€
Mesačný nájom: 16,70 €

369€ : 16,70€ = 22 mesiacov

Kúpa sa Vám určite oplatí v prípade, že budete terminál využívať dlhšie, pretože terminál môžete v prípade kúpy vždy predať, takže je málo pravdepodobné že prerobíte.

2.KROK - KTORÝ TYP POPLATKU SI VYBRAŤ

Máme na výber 2 typy poplatkov a to: STANDART a INDIVIDUAL.

STANDART - je určený pre všetkých, ktorý každý mesiac presahujú obrat cez karty minimálne 600,-€.

INDIVIDUAL - do tejto skupiny patria zákazníci, ktorý spravia cez karty viac ako 10 000,-€ mesačne a nastavujeme im individuálne podmienky. Napríklad pre zákazníka, ktorý má obrat cez karty okolo 35 000,-€/mesačne sme dostali 0,70%.

3.KROK - AKÝ MODEL TERMINÁLU

Terminály môžeme rozdeliť na dve hlavné skupiny a to: MOBILNÉ a STACIONÁRNE.

ICT 220 Stacionárny terminál

2 modely:
- internetový kábel (TCP/IP)
- SIM karta (GPRS/3G)

Predaj

2 modely:
TCP/IP: 369,-€ (bez DPH)
GPRS/3G: 485,-€ (bez DPH)

Prenájom

2 modely:
TCP/IP: 16,70 € (bez DPH)
GPRS/3G: 18,80 € (bez DPH)

PAX S800 Stacionárny terminál

2 modely:
- internetový kábel (TCP/IP)
- SIM karta (GPRS/3G)

Predaj

2 modely:
TCP/IP: 395,-€ (bez DPH)
GPRS/3G: 480,-€ (bez DPH)

Prenájom

2 modely:
TCP/IP: 14,80 € (bez DPH)
GPRS/3G: 18,60 € (bez DPH)

 

IWL220 Mobilný terminál

1 model:
- SIM karta (GPRS/3G)

Predaj

1 model:
GPRS/3G: 495,-€ (bez DPH)

Prenájom

1 model:
GPRS/3G: 19,20 € (bez DPH)

PAX S900 Mobilný terminál

2 modely:
- SIM karta (GPRS/3G)
- WiFi

Predaj

2 modely:
GPRS/3G: 495,-€ (bez DPH)
WiFi: 515,-€ (bez DPH)

Prenájom

2 modely:
GPRS/3G: 17,00 € (bez DPH)
WiFi: 18,30 € (bez DPH)

Ponuka je pestrá a preto si to prejdeme jednoduchšie. Ak máte na predajnom pulte internetový kábel alebo ho tam viete bez problémov dotiahnuť tak Vám odporúčam stacionárne terminály. Ak s internetovým káblom by bol problém, alebo potrebujete s terminálom chodiť po prevádzke tak určite mobilný terminál.

Ďalej sa pozrieme na podpory kariet. Značka PAX podporuje všetky možné aj nemožné druhy stravných kariet, ktoré si môžete po obstaraní terminálu nahrať prostredníctvom danej stravovacej spoločnosti. Terminály INGENICO má podporu stravovacích kariet len na Ticket restaurant. 

V poslednom rade je to aj o Vašich preferenciách a sympatiách. Každá prevádzka má svoj štýl a preto sú terminály, ktoré sa zákazníkom páčia viac alebo menej.

4.KROK - VŠETKO ROZHODNUTÉ ČO ĎALEJ ?

Ak ste sa rozhodli, alebo sme Vám na našej infolinke alebo cez chat sa pomohli rozhodnúť tak posledným krokov aby ste sa dostali k terminálu je, že nám o tom dáte vedieť akýmkoľvek spôsobom (chat, infolinka, e-mail).

1. My Vám zašleme dotazník alebo si ho môžete stiahnuť  TU.

2. Po vypísaní údajov v dotazníku nám ho pošlete spolu aj s požadovanými prílohami (výpis z účtu, fotokópiu OP) aby sme mohli pripraviť zmluvy pre Vašu spoločnosť.

3. Následne Vám zasielame zmluvy na kontrolu a po Vašom odsúhlasení sa posielajú na spracovanie do First Data, kde prekontrolujú údaje a Vašu spoločnosť. Tento proces trvá približne 1-2 týždne.

4. Ak je všetko v poriadku (ak nie budú Vás kontaktovať a pýtať sa) terminál Vám prinesie kuriér v prípade kúpy na dobierku a v prípade nájmu bez dobierky.

5.KROK - FAQ - Vaše najčastejšie otázky

1. Keď si vyberiem typ poplatku STANDARD tak sa mi bude percento meniť podľa môjho obratu každý mesiac ?

Nie je pevný podľa našej dohody. Poplatok sa nastaví podľa Vášho obratu na platobnom terminály, alebo očakávaného obratu. Poplatok je takzvaný MIF++ čo znamená že sa skladá z 3 častí:

napríklad: 0,99% (pevný poplatok za transakcie) + 0,04% (poplatok banke, ktorá kartu vydala)+ 0,10% (poplatok kartovej spoločnosti VISA/MASTERCARD...)

Poplatok za transakcie si dohadujete s našou spoločnosťou a ostatné 2 poplatky sú dohodnuté v zmluve a sú regulované EÚ. To znamená, že sa tlačia každý rok smerom dole a nesmú byť iné, ako určila EÚ v usmerneniach.

Príklad:
Zákazník zaplatí súkromnou debetnou kartou VISA nákup vo Vašom obchode v sume 10,-€.
0,99% + 0,04% + 0,10% = 1,14% je výsledný poplatok za transakciu.
Z 10,-€ si spoločnosť zoberie 0,114€ a 9,89€ Vám pošle na účet.

2. Ako dlho musím mať terminál v nájme ?

Platobný terminál si beriete na minimálne 6 mesiacov od prvého zapnutia terminálu. Nakoľko proces nastavenia terminálu, internet bankingu Vášho konta je náročný a stojí nemalé peniaze toto je ochranná lehota počas ktorej keď ukončíte zmluvu Vám môže byť účtovaný sankčný poplatok. Zatiaľ sa nám to ešte nikdy nestalo.

3. Kedy mi prídu peniaze na účet ?

Peniaze Vám spoločnosť FirstData pripíše D+1, čiže v pondelok realizované transakcie Vám budú pripísané v stredu behom dňa (podľa typu banky).

4. Prečo žiadate nájom alebo kúpu keď banka mi dáva terminál zadarmo ?

Banka nedáva nikdy nič zadarmo. Banka sa tvári, že dáva terminál zadarmo ale nedáva pretože ponúkne určite vyššie % za transakcie a síce terminál máte "zadarmo" ale vy vo výsledku zaplatíte oveľa viac na poplatkoch z transakcií, čiže sa Vám viac oplatí zaplatiť nájom/kúpnu cenu a mať nižšie poplatky pretože stále ušetríte. Ďalej banky si stanovujú podmienky, že ak neprekročíte sumu XY € mesačne stiahnu Vám napríklad 25,-€ poplatok takže pozor nato a aj na malé písmenka v zmluve ;)

Dúfam že týmto článkom sme Vám aspoň trošku pomohli sa zorientovať medzi širokou škálou terminálov a možnosti, ktoré sú ušité pre Vás tak aby Vám šetrili nielen peniaze ale aj drahocenný čas pri ich obsluhe.

Autor 29.04.2020 dna Ako si vybrať ? 0 37452

Zanechajte nám Váš názorZanechajte odpoveď

Musíte sa prihlásiť ak chcete napísať Váš názor..

QR kód

Naposledy navštívené

Žiadne produkty